رفته بودیم کنسولگری، جایی که دل خوش کرده بودم تا پنج سال آینده گذرم بهش نیفته، ولی زهی خیال باطل. امروز تو افغانستان روز عرفه است، فردا عید قربان. بعد اینا از امروز تعطیل کردن :| در واقع از پنج‌شنبه. و تا سه‌شنبه هم به مناسبت عید قربان تعطیله. کلا اینا خیلی خوش‌به‌حالشونه، هم با تعطیلات ایران تعطیلن، هم با تعطیلات افغانستان! کاش لااقل وقتی هستن درست حسابی کار راه بندازن، یعنی متنفرم از اینکه بعضی‌هاشون عین آدم کار نمی‌کنن. امروز یه اطلاعیه زده بود روی درش که "عید قربان عید اتحاد و فلان و بهمان و اینا مبارک. ما رفتیم چهارشنبه میایم!" (نقل به مضمون). یکی هم زیرش نوشته بود "لعنت خدا بر شما! خیلی گسترده هستین!" (با عرض پوزش). بعد من خوندم و چیزی نگفتم. غیر از ما سه تا آقا هم همونجا دم در ایستاده بودن حرف می‌زدن. به مامان گفتم بریم تعطیله، ولی مامان گفتن بذار ببینم چی نوشته و با صدای بلند شروع کردن به خوندن "لعنت خدا بر شما! خیلی. خیلی. خیلی چی؟ چی نوشته؟ خیلی چی هستین؟" حالا مردها هم برگشته بودن داشتن افاضات روی در رو می‌خوندن. هرچی من میگم هیچی بابا، هیچی، بریم، چیزی ننوشته، مامان میگن نه صب کن ببینم نوشته چی هستین؟ دیگه از خنده نمی‌تونستم خودمو جمع کنم، رومو کرده بودم اونور، چادر مامانو می‌کشیدم که بیاین بریم.

تو ایستگاه دارایی ایستاده بودم منتظر اتوبوس. یه خانمی اومد با اشاره پرسید اون میدون آبه؟ نگاه کردم میدون ده دی رو نشون می‌داد که وسطش فواره‌ی آب داره :))) با اینکه بعضی میدون‌ها و خیابون‌ها چند تا اسم دارن و من بعضی‌هاشونو بلد نیستم، ولی می‌دونستم هرچی هست میدون آب نیست. گفتم نه ده دِیه، شما فلکه آب می‌خواین برین؟ گفت آره، باب‌الجواد و از اونجام پاساژ آرمان. خوشم میاد وقتی ازم آدرس می‌پرسن، دقیقا بدونم با اتوبوس یا تاکسی یا پیاده چطور میشه رفت و چند دقیقه طول می‌کشه و چند ایستگاه داره و چقد پیاده‌روی. این مواقع حس می‌کنم نرم‌افزار نقشه‌ی آنلاینم =))) البته زیاد پیش نمیاد به این دقت بتونم راهنمایی کنم.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Rebecca ایده و اختراع_Ideas and Inventions آذرخش جودکی نویسنده دانشمندان کوچک Diane Jackie پلاک اول دانلود برای تو آموزش